S.S.S

Vize Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Amerika vizesi almak herkesi korkutan bir durumdur. Aslında çok kolay alınan bir vize başvurusudur. Doğru eksiksiz ve hatasız başvuru yapıldığı takdirde kolayca alınabilir. Çok nadiren olumsuzluklar yaşansa da genellikle sorunsuz verilir.
Schengen, Avrupa Birliği ile bağlantılı olmasına karşın aynı Euro gibi bağımsız bir oluşumdur. İngiltere, İrlanda, Kıbrıs, Bulgaristan ve Romanya gibi ülkeler her ne kadar Avrupa Birliği’ne üye olsalar da, Schengen’e tabi değillerdir. Bunun yanında Norveç ve İzlanda ülkeleri AB üyesi olmamasına karşın anlaşmaya dahildir.
Bu belgeler, seyahat nedeninize ve iş durumunuza bağlı olarak değişmektedir. gerekli evrakları inceleyebilirsiniz. Bilgi için Vize Danışmanlık Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.
Edilmez. Schengen ülkelerine bir kez girdikten sonra çıktığınız ana kadar vize kontrolü yapılmaz. Yalnızca havayou geçişlerinde güvenlik amacıyla kontrol edilebilir.
En çok hangi ülkede kalacaksanız o ülkenin vizesine başvurmanız temel kuraldır. Ancak kolayca vize alabileceğinizi düşündüğünüz ülkenin schengen vizesine de başvurabilirsiniz.
Elbette geçerlidir. Fakat vizeyi giriş hakkınızın olduğu ilk ülkede kullanmadıysanız, giriş yaptığınız ülkenin sınır polisi size sorular sorabilir. İlk giriş hakkınızın olduğu ülkeye de gideceğinizi söylemeniz ya da ispatlamanız istenebilir. Net ve anlaşılır bir açıklama yaparsanız sorun çıkmaz.
Bu, ülkelere ve sezona göre değişiklik gösteren bir şeydir. Schengen vizesi için tüm ülkelerin 90 gün boyunca vizeyi bekletme hakkı vardır ancak çok özel durumlar dışında en kısa sürelerde tamamlanır.
Vizenin tam ismi, Birleşik Krallık vizesidir. Kapsadığı ülkeler; İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda’dır. Ayrıca adalar üzerinden giriş çıkış yapmak koşuluyla İrlanda’ya da aynı vizeyle gidebilirsiniz.
Çok Nadiren de olsa havaalanlarında geri çevirme olayları olabiliyor ama bu çok çok nadir olan bir durumdur.
Yerel resmi makamlardan vizenizin geçerlilik süresini uzatabilirsiniz. Ya da bir sonraki vize başvurunuz için olumsuz olmasını göze alıp ülkeden çıkışta cezasını ödeyebilir, 2 günlük hapis cezası alabilirsiniz.